Mersea Week 2019 Dinghies

West Mersea

Competitor List

 
Tally Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Races
1 Fast B14 783 DSC Henry Wells   860 12345
2 Fast Hard and Fast Int Canoe 336 Cargreen YC Robert Stebbing   888 12345
3 Fast 29er 328 Stone SC Zak Clarke   907 12345
4 Fast Le Surf RS600 951 King George SC Michael Iszatt   916 12345
5 Fast Hotblack Desiato RS400 1426 WMYC Dan Woodcock   942 12345
6 Fast RS 400 597 DSC/WMYC Tony Brown   942 12345
7 Fast RS 500 506 DSC Richard Green   963 12345
8 Fast Q Phantom 1164 DSC/WMYC James Sparks   1002 12345
9 Fast Tasar 659 WMYC Ben Woodcraft   1015 12345
MFOB Fast Mystery CK59 DSC/WMYC Tom Bowman   1140 12345
MFOB Fast Miss X WM76 DSC George Holroyd   1150 12345
MFOB Fast Prince WM33 William Montgomerie   1165 12345
MFOB Fast Loki WM92 WMYC Stafford Glover   1190 234
MFOB Fast Jack CK91 DSC Mark Farthing   1200 12345
MFOB Fast Spray CK135 WMYC Oliver Grogan   1200 12345
MFOB Fast Mersea Native CK94 WMYC Lars & Nicky Ditchburn   1205 12345
MFOB Fast Mystery of Tollesbury A1 DSC/WMYC Angela Payne   1205 12345
MFOB Fast Joy WM48 DSC Tom Crossley   1205 12345
MFOB Fast Gipsy CK79 MFOB Gerard Swift   1100 12345
MFOB Fast Spat WM 38 WMYC Jamie Chatterton   1090 12345
MFOB Fast Thrift WM3 DSC/WMYC David Haynes   1110 12345
MFOB Fast Merlin WM25 Bryan Sargeant   1140 12345
MFOB Slow Woody WM 30 Tom Fleetwood   1210 12345
MFOB Slow Winnie CK98 Simon Jacklin   1210 12345
MFOB Slow Vicuna WM60 WMYC Beverley Philpott   1210 12345
MFOB Slow Willotte WM27 WMYC Graeme Provan   1210 12345
MFOB Slow Overproof WM151 DSC/WMYC Lucy Struth & Phoebe Fuller   1225 12345
MFOB Slow Samphire WM 28 WMYC William & Lou Cohen   1230 12345
MFOB Slow Serenity MI02 MFOB Jackie Morley   1240 12345
MFOB Slow Boy George CK 28 Charlotte Cock   1250 12345
MFOB Slow Ally Lump WM0 William Baker   1265 12345
MFOB Slow Bluff WM321 DSC/WMYC Jane Marr   1310 12345
MFOB Slow Lady Gwynfred WM10 WMYC Richard Porter   1320 12345
10 Medium COMET DUO 108 DSC / WMYC David Willey Liz Willey 1175 45
11 Medium Feva XL 1188 Rufus Cock & Dominic Gozzett   1240 12345
12 Medium Bullet Feva XL 3025 WMYC Juliette Martin   1240 12345
13 Medium RS Feva XL 3181 DSC Alex Canham   1240 12345
14 Medium Topper 26638 WMYC Mary Richardson   1363 15
15 Medium Topper 43369 Poppy Lowe   1363 15
16 Medium Laser 4.7 183557 DSC Charlie Brown   1207 5
17 Medium Lambordinghy RS Feva 1992 Sam Cohen   1240 234
18 Medium Feva 2830 DSC Madison Allen   1240 123
19 Medium RS Feva XL 0 WMYC Jack Gibson Daniel Milgate 1240 12345
20 Medium Feva 3 DSC/WMYC Alice Marr   1240 12345
21 Medium Fast Believe Enterprise 23049 DSC/WMYC Brian Cumming   1119 12345
22 Medium Fast Avocet RS AERO 5 1205 WMYC Tubby Brook   1136 45
23 Medium Fast Laser Radial 183557 WMYC Chris Brown   1145 5
24 Medium Fast Laser 123456 Abbie Dix   1099 12345
25 Medium Fast Laser 183319 WMYC Lindsey Allen   1099 12345
26 Medium Fast 2K Laser 2000 2989 Stone SC Abbie Clarke   1100 12345
27 Medium Fast 420 51423 DSC Tom Brown   1111 12
28 Medium Fast Enterprise 22912 DSC Peter Dolling   1119 12345
30 Medium Fast Laser Radial 179767 Janek Payne   1145 12345
31 Medium Fast Cedric Laser Radial 13720 WMYC Will Gibson   1145 12345
32 Medium Fast 420 No Spinaker 49657 DSC/WMYC Tom Struth Henry Gayton 1141 12345
33 Medium Fast RS 200 1038 WMYC Libby Watkins   1046 12345


merseaweek.org

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com